Otázky

Všeobecné

Co je Vellena?

Vellena je ženský přírodní nápoj složený z vitamínů, minerálů, bylinných extraktů a aminokyseliny speciálně navržen pro nastolení hormonální rovnováhy. Hormonální nerovnováha v těle způsobuje bolestivou menstruaci, výkyvy a její nepravidelnost, křeče, nadýmání, náladovost, podráždění, hormonální akné, přejídání a mnoho dalších psychických a fyzických symptomů.

Jak se Vellena užívá?

Jednou denně si připravíš chutný nápoj – jedno balení obsahuje 30 sáčků, které představují zásobu na měsíc. Nápoj rozmíchej ve 100 ml vlažné vody a vypij společně s usazeninou.

Kdy mám začít Vellenu užívat?

Vellenu začni užívat kdykoli během cyklu - je úplně jedno, ve které fázi se nacházíš, podstatné je, abys ji užívala pravidelně každý den.

V jakém věku je vhodné užívat Vellenu?

V každém - od první menstruace až po klimakterium je ženské tělo ovlivňováno hormony. Pokud máš jakýkoli problém s hormonální nerovnováhou, je Vellena určena právě pro tebe.

Jak dlouho trvá, než uvidím výsledky?

Doporučujeme Vellenu užívat minimálně 2 měsíce – i když mnoho z vás může pocítit zlepšení symptomů již dříve. Problémy, které jsme nahromadily v průběhu let, se nám nepodaří vyřešit za jeden den😊. Přírodní léčba trvá většinou déle, protože je šetrnější k tělu.

Mohu užívat Vellenu, pokud jsem na hormonální antikoncepci?

Neměla by mít na to vliv, ale pro jistotu se poraď se svým gynekologem.

Mohu užívat Vellenu i když kojím?

Ano. Vellena je vhodná i pro kojící ženy.

Mohu užívat Vellenu, pokud užívám léky?

Jelikož nevíme, jaké léky užíváš, poraď se prosím se svým lékařem.

Je Vellena vhodná i pro ženy v klimakteriu/menopauze?

Určitě ano – období menopauzy se vyznačuje nedostatkem minerálů a hormonální nerovnováhou, takže Vellena bude skvělým pomocníkem pro zmírnění symptomů menopauzy.

Zapomněla jsem užít Vellenu. Co teď? Bude fungovat?

Hlavně klid 😊. Nic se neděje. Zkus si vytvořit svoji denní rutinu – možná i ranní, kdy uděláš něco pro sebe a své zdraví a vychutnáš si ji s východem slunce 😊. Tak bude těžší na ni zapomenout.

Kde mám Vellenu skladovat?

Někde, kde ji máš na očích 😊.
Ale jinak na suchém místě.

Složení

Je Vellena bez cukru, bez lepku, bez laktózy?

Ano, ano a ano.

Byla testována na zvířatech?

NE, nebyla nikdy testována na zvířatech.

Obsahuje nějaké umělé složky, barviva, aditiva, zlepšovače chutě?

To teda určitě ne.

Jak Vellena chutná?

Její příchuť je růžový grep, višeň a broskev. Růžový grep spojuje svěží sladkost citrusů s mírně trpkým závěrem. Výraznou vůni čerstvých višní doplňuje plná sladkokyselá chuť. Broskev poskytuje dokonalou rovnováhu sladkosti a osvěžení s jemnou příchutí šťavnatých broskví.

Je Vellena BEZ GMO?

Určitě ano.

Kde sa Vellena vyrábí?

U našich bratov na Slovensku.

Doprava, platba, vrácení

Jsou mé údaje o platební kartě v bezpečí?

Ano, všechny platební karty jsou zajištěny prostřednictvím Shopify.

Kam mi Vellenu můžete doručit?

Momentálně doručujeme po celém Česku a na Moravu, v rámci EU a na Slovensko přímo na vellena.sk. Seznam e-shopů v daných jazykových verzích se bude brzy rozšiřovat.

Kolik stojí poštovné?

Poštovné můžeš mít ZDARMA, pokud si objednáš dvojbalení a trojbalení Velleny. Jinak je cena kurýra 119 Kč, při dodání v rámci EU je cena 16 €.

Jak mohu za Vellenu zaplatit?

Můžeš zaplatit online platební kartou – tento způsob určitě doporučujeme. Tato služba je pro tebe zdarma a zasíláme ihned. Další možností je platba na dobírku.

Nedostala jsem potvrzení o objednávce, co teď?

Zkus si zkontrolovat složky v poště – může se stát, že ti spadla do spamu nebo do reklam. Pokud ji tam pořád nenajdeš, klidně nám napiš na: ahoj@vellena.cz. Vyřešíme to😊.

Jak mohu Vellenu vrátit?

Neotevřené a nepoškozené balení jednoduše zabal a odešli kurýrem nebo poštou na adresu: Stratosfera s.r.o., Business park Rampová, Rampová 5, Košice, 04001, Slovensko

Zároveň nám pošli email na ahoj@vellena.cz, abychom o tvé zásilce věděli. To je všechno. Na vrácení máš 15 dní.

Fáze menstruačního cyklu

Jak funguje menstruační cyklus? Jaké má fáze?

Menstruační cyklus trvá většinou 28 dní a je rozdělen na 4 fáze. Ty ovlivňují nejen fyzické procesy v těle, ale také to, jak se cítíme, jak věci prožíváme čili naše emocionální pochody. Jelikož je odvozen od slovíčka cyklus, znamená to, že i my ženy jsme cyklické, nejsme stále stejné, a proto během jednotlivých fází i různě reagujeme na situace. Mohou za to především naše hormony. Má čtyři základní fáze: předovulační, ovulační, předmenstruační a období menstruace.

Předovulační fáze – jak jsou na tom hormony? Jak se cítím?

Nastává pár dní po ukončení menstruace a nazývá se tzv. dynamickou fází. Trvá až do ovulace. Na začátku fáze jsou hladiny hormonů nejnižší, ale začínají se postupně zvyšovat. Cítíme se plné energie, nespoutané, sexy, sebevědomé, společenské, máme pocit, že nám patří celý svět. Je to období cyklu, které je ideální pro nové projekty, fyzickou vytrvalost, učení se novým věcem. Ženská sexualita je v této fázi hravá, koketní. Sportovní aktivity nám jdou jako po másle, nepotřebuji tolik spánku, protože máme spoustu energie. Hubnutí jde mnohem snáz.

Ovulační fáze – jak jsou na tom hormony? Jak se cítím?

Nastává pár dní před ovulací a přetrvává ještě pár dní po ní. Během této fáze nastává v těle ovulace, kdy je tělo nejplodnější – dochází k uvolnění vajíčka z folikulu, který spouští luteinizační hormon. A jak se tehdy cítíme? Libido je na vrcholu, cítíme se atraktivnější - prožívání sexu je intenzivnější, projevuje se pocitem hluboké lásky. V této fázi máme schopnost starat se a podporovat svou rodinu, přátele a okolí mnohem více. Jsme ohleduplnější, obětavé, vyzařuje z nás láska, něha a ženskost – připravujeme se totiž na možné mateřství, pokud by bylo vajíčko oplodněno. V této fázi zvládáme více aktivit najednou levou zadní.

Předmenstruační období – jak jsou na tom hormony? Jak se cítím?

Období,kdy je PMS na vrcholu. Ale nezoufej, je tady Vellena 😊. Předmenstruační období nastává po skončení ovulační fáze a přetrvává až do menstruace – obvykle je to 7 dní před zahájením menstruace. V této fázi se cítíme mnohem podrážděnější, mohou nás pobolívat záda, oblast podbřišku, cítíme se nafouklé a nalité vodou, máme chuť na sladké a obvykle se i přejídáme. Hubnutí nám jde v této fázi nejhůře. Cítíme se smutné, plačtivé,depresivní, náladové. Energie klesá a je to takhle v pořádku – nemůžeme přece stále podávat 100% výkony. V této fázi bychom se měly více uzavřít do sebe – kdyby bylo vajíčko oplodněno, začal by se v našem těle nový život. Prostor tedy dostává kreativita, kritické myšlení, zachytávání inspirací – je čas méně se rozdávat a více myslet na sebe, dopřát si čas, kdy se ponoříme do svého nitra.

Období menstruace – jak jsou na tom hormony? Jak se cítím?

Období začíná prvním dnem krvácení – část krve a tkáně se uvolní z dělohy. Hladiny hormonů jsou velmi nízké. Představte si to jako období zimy – vystřídala se nám čtyři roční období a nyní nastala zima, kdy se uklidníme, necháme tělo odpočívat u horkého krbu, zakryté pod dekou. Je to prostor pro nás, abychom našly rovnováhu mezi vnitřní intuicí, vnějším projevem intelektu, prostor pro regeneraci a sebereflexi. Máme potřebu zpomalit, pustit všechno staré a nefunkční, což má potřebu odejít a přivítat opět to nové, mladé, plné energie. Jeden cyklus skončil, začne opět nový 😊.