Hormonální akné - nebo jako přírodní cestou zmírnit projevy akné

Hormonální akné - nebo jako přírodní cestou zmírnit projevy akné

V mém albu jsou založeny fotky, kde mám skloněnou hlavu a rukou si zakrývám tvář. Někdy jsem si vystřihla z novin tvar obličeje, na oči jsem si vyřízla dírky a byla jsem přesvědčená, že takhle vypadám mnohem lépe, než s tváří plnou teček, které mi způsobilo hormonální akné. Problémy s pletí trpí mnoho žen. Patříš mezi ně i Ty? Přečti si následující řádky, které Ti pomohou nalézt přirozenou cestu ke zdravější pleti prostřednictvím stravy a výživových doplňků.

Hormonální akné může být velmi frustrující. Mnoho lidí očekává, že tímto pleťovým problémem zamává spolu s odcházejícími léty puberty, ale toto pravidlo neplatí vždy. Akné může přetrvávat i ve věku od 20 do 40 let, ba dokonce se může objevit i v období perimenopauzy. I když důvodů, proč se u lidí vyrážky objevují, je mnoho, akné hormonálního původu souvisí s nerovnováhou v oblasti nadměrné produkce androgenů, která je hlavním spouštěčem hormonálního akné. Androgeny patří k hormonům, zahrnujícím testosteron a DHEA, které mohou přispívat k nadměrné produkci mazu a ucpávání pórů. Léčba hormonálního akné je komplexní záležitost, kde základem je zdravá strava, kvalitní péče o pleť a pro doplnění živin důležitých pro pokožku jsou to právě vitamíny a výživové doplňky, které ji vyživují zevnitř.

K vyrovnání hormonů, stažení zánětu pokožky, snížení výskytu akné pomáhá následujících několik vitamínů a výživových látek. Vyzkoušej tuto cestu a vydej se směrem k pocitu sebevědomí být ve vlastní kůži.


Zinek


Mnoho lékařů doporučuje zinek, jako minerál, který se podílí na zdravém stavu pokožky. Při léčbě akné pomáhá několika způsoby:


- snižuje produkci mazu,
- pomáhá udržovat správnou úroveň zánětu,
- má antimikrobiální vlastnosti, které mohou napomoci při snížení množství bakterií na kůži, které přispívají k akné.

Pokud ses rozhodla jít zcela přírodní cestou, zinek je obsažen v dýňových semenech, fazolích, měkkýších (jedním z hlavních zdrojů jsou ústřice) a mase z vnitřních orgánů. Najdeš ho také v naší Vellene - přírodním nápoji pro hormonální zdraví žen.

Vellena akne

 

Drmek obecný


Tato složka není moc známá mezi širokou veřejností, i když se považuje za poměrně rozšířenou, ale tajnou ingredienci kosmetických přípravků zaměřených na problematickou pleť.

Získává se z rostliny Drmek obecný a má významné účinky při léčení problematické pleti:


- reguluje tvorbu mazu,
- upravuje konzistenci samotného mazu.

Najdeš ji také v naší Vellene - přírodním nápoji pro hormonální zdraví žen.Vitamin D

Vitamin D pomáhá při mnoha kožních obtížích včetně aknózní pleti. Celkové zdraví a imunita přímo ovlivňují zdraví tvé pokožky. A jelikož je vitamin D velmi důležitý pro celkové zdraví a imunitu, odrazí se jeho užívání i na kvalitě pleti. Působí také na:

- zklidnění zánětu,
- zlepšení celkové imunity.

Nejlepším způsobem pro získání vitamínu D je samozřejmě slunce. V zimních měsících je však potřebné pro dosažení potřebné hladiny doplnit tento vitamín konzumací tučných ryb, vajec, hub, ale často je pro optimální hodnoty potřebná i forma výživových doplňků – najdeš jej v naší Vellene.

Vellena hormonální akné

 

Vitamin C

Tento vitamín působí jako silný antioxidant, který může pomoci při:

- snižování zánětu,
- hojení ran a jizev,
- tvorbě kolagenu.

Lokální používání vitamínu C ve formě krému obvykle není při léčbě aknózní pleti dostačující. Pokožka je viditelná navenek, ale její podpora a léčba je důležitá právě zevnitř. Je proto důležité konzumovat potraviny bohaté na vitamín C (rajčata, listová zelenina, citrusové plody), případně doplnit tento vitamín ve formě výživového doplňku - najdeš ho v naší Vellene.Vitamin E

Tento vitamín:

- má antioxidační a protizánětlivé vlastnosti,
- regeneruje a uzdravuje hojení pokožky.

Jisté studie dokazují, že nízká hladina vitamínu E je spojena s kožními problémy, jako jsou akné, ekzémy a psoriáza. Hladinu vitamínu E můžeš doplnit přirozenou cestou ve formě konzumace ořechů, semen, olejů a naší Vellenou.

 

Vitamíny skupiny B

Každý vitamín B má svou důležitou roli, ale jako celková skupina přispívají k hormonální rovnováze a zdraví buněk, což má přímý vliv na hormonální akné.

Vitamíny B podporují práci jater, což pomáhá při detoxikaci a nadměrné tvorbě estrogenu. Vitamin B6 napomáhá, zvýšením progesteronu a snížením estrogenu,
při obnově rovnováhy hormonů. Dále je tato skupina vitamínů potřebná pro:

- energetický metabolismus,
- hydrataci pleti,
- zjemnění problémů s hormonálním akné

Všechny najdeš v naší Vellene.

 

Hořčík

Hořčík sice není klasickým doplňkem pro léčbu akné, ale jeho pravidelným užíváním lze docílit hormonální rovnováhy. Má vliv na:

- odbourávání stresu,
- metabolismus hormonů,
- rovnováhu estrogenu.

Činnost hormonů a hladina stresu jsou úzce propojeny a hořčík napomáhá právě při zmírnění stresu, čímž ovlivňuje hladinu hormonů, což se ve výsledku ukáže i na stavu pleti. Také podporuje zdravý spánek, který je klíčový pro udržení zdravé pleti. Najdeš ho v naší Vellene.


Výše zmíněné vitamíny mohou pomoci při problémech s hormonálním akné tím, že působí jako antioxidanty, snižují záněty a podporují zdravou hormonální rovnováhu. Ať už jsi ve fázi aknózní pleti, ve fázi léčení, nebo ve fázi, kdy bylo pro Tebe akné minulostí, nejdůležitější je, najít si cestu sama k sobě a těšit se z vlastního obrazu.

Zpět na blog