BLOG o ženských tématech
27. 2. 2023
Hormonální akné - nebo jako přírodní cestou zmírnit projevy akné
Hormonální akné může být velmi frustrující. Mnoho lidí očekává, že tímto pleťovým problémem zamává spolu s odcházejícími léty puberty, ale toto pravidlo neplatí vždy. Akné může přetrvávat i ve věku od 20 do 40 let, ba dokonce se může objevit i v období perimenopauzy. Léčba hormonálního akné je komplexní záležitost, kde základem je zdravá strava, kvalitní péče o pleť a pro doplnění živin důležitých pro pokožku jsou to právě vitamíny a výživové doplňky, které ji vyživují zevnitř.
20. 2. 2023
Nalády a menstruační cyklus
Poznáš to? Máš náladu pod psa a někdo přijde s vtipem o ženských náladách a ještě mezi to proplétá slova, jako menses a PMS a dobře se na tom baví, než v tobě to úplně vře, nebo máš chuť křičet na plné hrdlo a skrýt se do teplého péřového polštáře a plakat tam byť i celý den. Proč je ženské tělo se vším, co k němu patří často terčem právě takových nemístných vtipů? Na to se odpověď hledá asi těžko, ale dnes ti v našem článku umíme nabídnout pár odpovědí na to, proč to v ženském těle chodí tak, jak to chodí.
9. 11. 2022
Hormonální antikoncepce - jak minimalizovat vedlejší účinky užívání?
Většina žen se rozhoduje pro hormonální antikoncepci jako nejspolehlivější formu ochrany před nechtěným těhotenstvím nebo ji volí jako prostředek k odstranění ženských zdravotních problémů. Není žádným tajemstvím, že v případě chemických léků se mohou objevit některé z vedlejších účinků.
U hormonální antikoncepce se jedná především o:
nevolnost,
migréna a bolesti hlavy,
náladovost,
problémy se zrakem,
krvácení mimo cyklus,
opožděná menstruace,
citlivá a bolestivá prsa,
vaginální výtok,
změny v hmotnosti (úbytek nebo nárůst).
Dnes Ti přinášíme informace o tom, jak si udržet zdraví i během užívání hormonální antikoncepce.
18. 10. 2022
Hořčík a jeho funkce pro hormonální zdraví žen
Co Ti evokuje slovo hořčík? Možná si na první pohled nebo na první poslech představíš hořčici, nebo něco horského, silného a pevného, nějakou horu nebo vrchol. Od hořčice sice hořčík trošku vzdálený je, ale od slova vrchol až tak ne, protože právě tento minerál sídlí na vrcholu seznamu těch nejdůležitějších živin pro naše tělo. Jeho přítomnost je důležitá pro tlukot srdce, spánkové cykly, imunitu, produkci energie, hormonální rovnováhu, svalové kontrakce a mnoho jiných. Nedostatek hořčíku o sobě dá určitě nějakým způsobem vědět. Tak tedy, projdeme si to a podívejme se zběžně, co všechno důležitého má na starosti čtvrtý nejhojnější minerál právě v ženském těle.
22. 6. 2022
AMENOREA NEBOLI HLAVNÍ PŘÍČINY VYNECHÁNÍ MENSTRUACE
Amenorea neboli vynechání menstruace – existuje několik důvodů pro vynechání menstruace a žádný z nich bys neměla ignorovat. Neléčená hormonální nerovnováha spojená s chybějící menstruací může způsobit chaos ve tvém kardiovaskulárním, nervovém systému a také má negativní vliv na zdraví kostí.
V tomto článku se podíváme na běžné důvody, proč se menstruace zastaví nebo nikdy nezačne a také na to, co s tím můžeš udělat.
31. 5. 2022
BOLESTIVA MENSTRUACE: NEPŘÍJEMNÁ PRAVDA O TOM, JAK MODERNÍ ŽIVOTNÍ STYL OVLIVŇUJE NAŠI HORMONÁLNÍ NEROVNOVÁHU
Věděla jsi, že náš životní styl (to, co jíme, jak se hýbeme, kolik hodin spíme, kolik odpočíváme atd.) má přímý dopad na naši hormonální (ne)rovnováhu? Bolestivá menstruace či intenzivní PMS příznaky jsou znakem toho, že naše hormony nejsou v rovnováze. Ženské hormony mají výkyvy na měsíční bázi, ale jejich fluktuaci také ovlivňuje náš životní styl.
27. 4. 2022
PMS (PREMENSTRUAČNÍ SYNDROM) - PŘÍČINY, PŘÍZNAKY, TIPY JAK HO ZVLÁDAT
PMS neboli Premenstruační syndrom představuje období cca 1-2 týdny před menstruací, které je doprovázeno různými emocionálními a fyziologickými symptomy.
V tomto článku se podíváme blíže, co PMS způsobuje, jak rozpoznat, že trpím premenstruačním syndromem a jak jej co nejjednodušeji zvládat.
2. 2. 2022
4 TVÁŘE ŽENY - PROČ JSME MY ŽENY CYKLICKÉ A JAK SE TO PROJEVUJE?
Věděla jsi, že každý menstruační cyklus je rozdělen na čtyři fáze? Podobně, jak má příroda čtyři roční období, i menstruační cyklus by se dal rozdělit na jaro, léto, podzim a zimu.
Jednotlivé fáze ovlivňují nejen fyzické procesy v těle, ale také to, jak se cítíme, jak věci prožíváme🥰😭 čili naše emocionální pochody.